Axxima Ekonomi

Vårt mål är att alltid vara en personlig redovisningsbyrå som företagaren känner sig trygg i att lämna sin ekonomi till. Engagemang, tillgänglighet, att vara proaktiv och kommunikation är några av de punkter som vi fokuserar på för att få kundens företag dit kunden önskar. En långsiktig och förtroendefull kundrelation värderar vi högt. Vi ser gärna att kunderna kommer förbi och samtalar över en kopp kaffe.

Vi erbjuder små och medelstora företag samt privatpersoner, allt från enstaka ekonomiska tjänster till helhetslösningar, skräddarsydda efter kundens behov. Vi arbetar enligt Svensk Standard för Redovisningstjänster, REX, vilket är ett ramverk för kvalitetssäkrad redovisning. Kontroller av vårt förbund utförs fortlöpande avseende utförda arbeten, dokumentation och arbetsrutiner.

 

Vi är en digital byrå som jobbar med moderna plattformar, appar och andra digitala flöden för att få bokföringen så smidig som möjlig. Idag arbetar vi nästan uteslutande digitalt med alla våra kunder och vill gärna fortsätta ligga i framkant när det gäller digitalisering och ny teknik. Trots det tror vi inte på ”bokföring som sköter sig självt” utan allt material granskas och kvalitetssäkras av våra medarbetare så att du som kund kan känna dig trygg med att det blir rätt från början till slut.

Välkommen till framtiden och vårt härliga gäng!

Helene Andersson
Ägare och Auktoriserad redovisningskonsult SRF
031-788 05 11
helene@axxima.se
Sofia Labe
Kontorschef och Auktoriserad redovisningskonsult SRF
031-788 17 33
sofia@axxima.se
Malin Olofsson
Teamledare och Senior redovisningskonsult
031-788 17 38
malin@axxima.se
Jennifer Granberg
Teamledare och Auktoriserad redovisningskonsult SRF
031-788 17 37
jennifer@axxima.se
Maria Rauseus
Junior redovisningskonsult
031-788 17 39
maria@axxima.se
LIselott Nilsson
Junior redovisningskonsult
031-788 17 30
liselott@axxima.se
Daniela Nattsén
Receptionist och administratör
031-788 05 10
daniela@axxima.se
Svetlana Kucherenko
Auktoriserad redovisningskonsult SRF
Certifierad affärsrådgivare SRF
031-788 17 82
svetlana@axxima.se
Carola Andersson
Junior redovisningskonsult
031-788 17 83
carola@axxima.se
Helena Leffler
Auktoriserad redovisningskonsult SRF
031-788 17 34
helena@axxima.se