Axxima Ekonomi

Din flexibla ekonomibyrå – Fokusera på det du kan, vi hjälper dig med resten

Våra tjänster

Vi erbjuder små och medelstora företag samt privatpersoner, allt från enstaka ekonomiska tjänster till helhetslösningar, skräddarsydda efter kundens behov. Vi arbetar enligt Svensk Standard för Redovisningstjänster, REX, vilket är ett ramverk för kvalitetssäkrad redovisning.

  • Bokföring
  • Kundfakturering
  • Kundreskontra
  • Kravrutiner
  • Påminnelsehantering
  • Leverantörsfakturahantering
  • Leverantörsreskontra
  • Projektredovisning
  • Rapportering/Avstämning
  • Momsredovisning
  • Affärsplan
  • Affärsmodeller
  • Bolagsbildning
  • Budgetering
  • Ekonomisk rådgivning  och analys
  • Löneberäkning
  • Löneutbetalning
  • Kontrolluppgifter
  • Arbetsgivardeklaration
  • Anställningsavtal
  • Bokslut
  • Bokslutsrapport
  • Årsredovisning
  • Koncernredovisning 
  • Inkomstdeklaration 

Få en offert på våra tjänster

För att du snabbt ska kunna få en offert på våra tjänster har vi förberett ett formulär med frågor. Fyll i den med ditt företags uppgifter så återkommer vi med ett offertförslag. 

Möt vår personal

Vårt mål är att alltid vara en personlig redovisningsbyrå som företagaren känner sig trygg i att lämna sin ekonomi till. Engagemang, tillgänglighet, att vara proaktiv och kommunikation är några av de punkter som vi fokuserar på för att få kundens företag dit kunden önskar. En långsiktig och förtroendefull kundrelation värderar vi högt. Vi ser gärna att kunderna kommer förbi och samtalar över en kopp kaffe.

Helene Andersson
Ägare och Auktoriserad redovisningskonsult SRF
031-788 05 11
helene@axxima.se
Sofia Labe
Kontorschef och Auktoriserad redovisningskonsult SRF
031-788 17 33
sofia@axxima.se
Malin Olofsson
Teamledare och Senior redovisningskonsult
031-788 17 38
malin@axxima.se
Jennifer Granberg
Teamledare och Auktoriserad redovisningskonsult SRF
031-788 17 37
jennifer@axxima.se
Maria Rauseus
Junior redovisningskonsult
031-788 17 39
maria@axxima.se
LIselott Nilsson
Junior redovisningskonsult
031-788 17 30
liselott@axxima.se
Daniela Nattsén
Receptionist och administratör
031-788 05 10
daniela@axxima.se
Svetlana Kucherenko
Auktoriserad redovisningskonsult SRF
Certifierad affärsrådgivare SRF
031-788 17 82
svetlana@axxima.se
Carola Andersson
Junior redovisningskonsult
031-788 17 83
carola@axxima.se
Helena Leffler
Auktoriserad redovisningskonsult SRF
031-788 17 34
helena@axxima.se

Senaste ekonominyheter