Axxima Ekonomi

Din flexibla ekonomibyrå – Fokusera på det du kan, vi hjälper dig med resten

Våra tjänster

Vi erbjuder små och medelstora företag samt privatpersoner, allt från enstaka ekonomiska tjänster till helhetslösningar, skräddarsydda efter kundens behov. Vi arbetar enligt Svensk Standard för Redovisningstjänster, REX, vilket är ett ramverk för kvalitetssäkrad redovisning. 

  • Bokföring
  • Kundfakturering
  • Kundreskontra
  • Kravrutiner
  • Påminnelsehantering
  • Leverantörsfakturahantering
  • Leverantörsreskontra
  • Projektredovisning
  • Rapportering/Avstämning
  • Momsredovisning
  • Affärsplan
  • Affärsmodeller
  • Budgetering
  • Ekonomisk rådgivning  och analys
  • Löneberäkning
  • Löneutbetalning
  • Kontrolluppgifter
  • Arbetsgivardeklaration
  • Anställningsavtal
  • Bokslut
  • Bokslutsrapport
  • Årsredovisning
  • Koncernredovisning 
  • Inkomstdeklaration 

Vi är en digital byrå som jobbar med moderna plattformar, appar och andra digitala flöden för att få bokföringen så smidig som möjlig. Idag arbetar vi nästan uteslutande digitalt med alla våra kunder och vill gärna fortsätta ligga i framkant när det gäller digitalisering och ny teknik. 

Kontorshund Kezo Axxima

Möt vår personal

Vårt mål är att alltid vara en personlig redovisningsbyrå som företagaren känner sig trygg i att lämna sin ekonomi till. Engagemang, tillgänglighet, att vara proaktiv och kommunikation är några av de punkter som vi fokuserar på för att få kundens företag dit kunden önskar. En långsiktig och förtroendefull kundrelation värderar vi högt. Vi ser gärna att kunderna kommer förbi och samtalar över en kopp kaffe.

Helene Andersson
Ägare och Auktoriserad redovisningskonsult SRF
031-788 05 11
helene@axxima.se
Sofia Labe
Kontorschef och Auktoriserad redovisningskonsult SRF
031-788 17 33
sofia@axxima.se
Jennifer Granberg
Auktoriserad redovisningskonsult SRF
031-788 17 37
jennifer@axxima.se
Martin Greco
Senior redovisningskonsult
031-788 17 83
martin@axxima.se
Anna Lundberg
AML-ansvarig / administratör
031-788 05 10
anna@axxima.se
LIselott Nilsson
Junior redovisningskonsult
031-788 17 30
liselott@axxima.se
Svetlana Kucherenko
Auktoriserad redovisningskonsult SRF
Certifierad affärsrådgivare SRF
031-788 17 82
svetlana@axxima.se
Ester Drazenka Hanssen
Auktoriserad redovisningskonsult SRF
031-788 17 38
ester@axxima.se
Johanna Brobeck
Senior redovisningskonsult
031-788 17 31
johanna@axxima.se
Emma Strandman
Senior redovisningskonsult
031-788 17 36
emma@axxima.se
Anna Karlsson
Senior redovisningskonsult
031-788 17 39
anna.k@axxima.se
Norá Pestl-Hegedus
Senior redovisningskonsult
031-788 17 34
nora@axxima.se
Linda Lauofi
Junior redovisningskonsult
031-788 17 32
linda@axxima.se
Nicolina Lindqvist
Junior redovisningskonsult
031-10 56 80
nicolina@axxima.se
Maryam Abbasi
Junior redovisningskonsult
031-10 56 82
maryam@axxima.se

Senaste ekonominyheter